معین مجتهدین یزدی (تاروسه تار)

  • by admin
  • دوشنبه , 25 آوریل 2016
  • Comments Off
معین

معین مجتهدین یزدی( زاده ی  ۱۳ مرداد ۱۳۶۸ مشهد/ مهندس عمران  ) نوازنده تار ، سه تار ، عود ، آهنگساز موسیقی سنتی و مدرس موسیقی ایرانی ، و نامزد دریافت جایزه بهترین نوازنده جوان ایرانی در هفتمین جشنواره ملی موسیقی جوان(شهریور ۱۳۹۲ در تالار رودکی تهران ) می باشد .
وی موسیقی را از سال ۱۳۸۰ در حدود ۱۲ سالگی با ساز سه تار آغاز کرد و نوازندگی را به ترتیب با سازهای تار و عود ادامه داد .

وی از محضر مازیار شاهی ، شاهپور هدایتی و مکتب حسین علیزاده در نوازندگی و  تجربیات عماد قربانیان در تئوری موسیقی بهره برده است .

در تابستان ۱۳۸۶ به انجمن صنفی موسیقی خراسان دعوت شد و به عضویت انجمن صنفی موسیقی خراسان رضوی درآمد.

در سال ۱۳۸۷ به گروه موسیقی دل انگیزان مشهد دعوت شدو به همکاری با این گروه پرداخت و اجراهایی را در دانشگاه های مشهد با این گروه برگزار کرد.

در سال ۱۳۸۸ با تغییراتی که در اعضای گروه ایجاد شد گروه از دل انگیزان به نام “گروه موسیقی مهر مشهد” تغییر نام داد و با پیگیری وی اجرایی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

از آن پس با هماهنگی ها و مذاکرات وی با مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد ،این گروه علیرغم محدودیت های مشهد برنامه ای را در اردیبهشت سال ۱۳۹۰ در سینما سیمرغ مشهد برگزار نمود که البته آثاری از پرویز مشکاتیان و یک تصنیف ساخته معین مجتهدین و یک اثر از اردلان حمیدی به اجرا در آمد.

از شهریور ۱۳۹۰ گروه مهر این بار به سرپرستی معین مجتهدین با ترکیبی از اعضای جدید و قدیم کار خود را آغاز کرد و کنسرت گروه مهر این بار به مدت دو شب در تیرماه ۹۲ در هنرستان هنرهای زیبا مشهد به روی صحنه رفت.
در این کنسرت چهار قطعه از ساخته های معین مجتهدین در دستگاه شور و آواز دشتی اجرا گردید .
اجرای کنسرت وی در مشهد به تلاش مسئولین خراسان رضوی و وزارت فرهنگ انجام شد که باعث شد رادیو توکا آمریکا مصاحبه ای را با وی انجام دهد .

وی سابقه همکاری با مراکز آموزشی متعدد مشهد از جمله : بامداد ، پارس ، هفت نت ، فرید ، بسیج هنرمندان و … را در کارنامه دارد .
او  در مرداد ۱۳۹۲ از میان حدود ۲۵۰ نوازنده تار در آزمونی که توسط اساتید دانشگاه تهران ارزیابی شد به همراه ۷ نوازنده دیگر از سراسر کشور پذیرفته شد و در جشنواره موسیقی جوان در حضور اساتیدی چون حسین علیزاده ، داریوش طلایی ، رامبد صدیف و … در تالار رودکی تهران به اجرای برنامه پرداخت.

زمستان ۹۲ کنسرتی را با گروه موسیقی ساز و راز مشهد اجرا نمود .
همچنین در زمستان ۹۲ از طرف استاد بهزاد عبدی برای همکاری در موسیقی متن فیلم “به تهران خوش آمدید” دعوت شد و تکنوازی سه تار این موسیقی متن را بر عهده گرفت .

از فعالیت های آموزشی وی می توان به تشکیل کانون موسیقی پاژ در مشهد و برگزاری کلاس های گروهی اشاره کرد که استقبال از این کلاس ها در نوع خود کم نظیر بود .

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
Previous «
Next »