• Homepage
 • >
 • ارف
 • >
 • ‍ روش های جذب کودک به تمرینات روزانه ساز

‍ روش های جذب کودک به تمرینات روزانه ساز

 • by admin
 • دوشنبه , 7 آگوست 2017
 • Comments Off
childs practic

نوشین معتمدی: تشویق کودک به تمرین ممکن است کاری سخت باشد ولی می توان آن را جذاب ساخت.برای جذب کودک به تمرین ذهن خلاق نیاز است.روش های متنوعی برای تمرین به شما داده می شود که با بکارگیری این روش ها می توانید برای دفعه بعد که زمان تمرین کودکتان رسید با گفتن : وقت تمرینه ! کودک شما با علاقه و بدون بحث شروع به تمرین کند.
هرگاه زمان تمرین فرا رسید یک شمع وارمر روشن کنید و هر وقت تمرینش تمام شد شمع را خاموش کند.زمانی که شمع تمام شد و کامل سوخت می توانید پاداشی برای کودک درنظر بگیرید.به طور مثال پارک رفتن یا سینما یا کنسرت. بچه ها دوست دارند آب شدن شمع را ببینند و بدانند چقدر تمرین کرده اند. هر چقدر کودک تمریناتش بیشتر شد شمع بزرگتری برایش بگذارید.
اعتماد به نفس را تقویت کنید
وقتی کودک شما در حال نواختن تمرین یا قطعه ای مشکل است، یک مهره را به عنوان نماد انتخاب کند که یادآور آن قطعه یا تمرین باشد.کودکتان می تواند گردنبند یا دست بند مخصوص موسیقی را بسازد. هر مهره برای کودک یادآور یک کدام تمرین است. مهره ها نشان دهنده تمرینات جزء به جزء قطعه هستند و گردنبند نشان دهنده کل قطعه. و همین احساس قدرت به کودک شما می دهد.
برچسب های تمرین
هر گاه کودک به کلاس ساز رفت از معلمش بخواهید که برای تمرین آن درس برچسب مشخص کند.(دقت کنید بکارگیری این روش با فاصله زمانی باشد که جذابیتش برای کودک از بین نرود ) هرگاه کودک قطعه را تمرین کرد یک برچسب کنار درس بگذارد.اگر تعداد تمرینات زیاد است دقت کنید که برچسب کافی برای یک هفته به کودک بدهید که در پایان هفته برگه ی برچسب هایش تمام شده باشد.شما با این کار به کودکتان مسوولیت پذیری را می آموزید.
شکلات های تشویقی موسیقی :
این ایده در کلاس یا منزل امکان استفاده دارد.یک قطعه کوچک موسیقی ویا یک خط از آهنگی که باید تمرین کند را انتخاب کنید و آن را به عنوان قطعه شکلاتی یا موسیقی شکلاتی مشخص کنید.هر بار که آن قسمت شکلاتی را نواخت یک شکلات را روی پایه نتش بگذارید.با این کار کودک تشویق می شود آن قسمت را چندین بار بنوازد.این ایده جالب نتیجه بخش است ودر سنین پایین جواب می دهد.
پخت مافین با کمک موسیقی و کودک:
شما می توانید این کار را با پخت شیرینی یا حتی غذاهایی که ساده هستند انجام دهید و به کودک بگویید با نواختن هر قسمت از تمرین یا جمله ی موسیقی می تواند یک مرحله از پخت را انجام دهد.
روش دیگر این است که در هر ظرفی که مخصوص اضافه کردن مواد می باشد برگه ای بگدارید مثلا ظرف شکر با نواختن قسمتی از قطعه داخل آرد برگردانده می شود.یا ظرف شیر برگه ی مخصوص تمرین گام باشد….
روش های مختلف تقسیم بندی وزمان بندی تمرینات:
۱٫نواختن آهسته گام /۲٫نام بردن قسمت های مختلف ویلن/۳٫نواختن قطعه برای پدر/۴٫نواختن کل قطعه بدون استفاده از آرشه/۵٫نواختن تمرین دوبار بدون مکث/۶٫خواندن قطعه بدون نواختن ساز/۷٫مشخص کردن قسمت سخت قطعه و ۵ بار نواختن آن قسمت/۸٫یک تمرین قدیمی را انتخاب کنید و اسم نت های آن را بنویسید.
می توانید قسمت نت هایی که مشکل است رابا ماژیک یا رنگ مشخص دایره بکشید و یا یک با قرار دادن یک عروسک کوچک بعد از نواختن هر نت سخت عروسک ها یا ماشین های کودک را یکی یکی به تماشای نواختن قطعه کودک بیاورید.
کودکان مدام در حال آموختن هستند اما تمرین و تکرار است که مطالب را برایشان نهادینه می کند .تشویق و جلب کودک به تمرین نیاز به ذهن خلاق دارد و باید کودک را هر بار با روشی متنوع به سمت تمرین ساز برد.روش هایی که برای کودک هیجان داشته باشد و کودک نتیجه کارش را به صورت عملی ببیند.

 

 

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
Previous «
Next »